22 Wrz

Porady psychologiczne na portalu internetowym

Dzisiaj jesteśmy w stanie powiedzieć, że medycyna gna coraz to bardziej do przodu. Ale zwróćmy chociażby uwagę na depresję. Jest to choroba na tle psychicznym oraz coraz to więcej osób w nią wpada. Poza tym rozróżniamy parę typów takiej depresji- należałoby chociażby zwrócić szczególną uwagę na depresję nerwicową. Co możemy o niej ogłosić?

przemęczenie
Taki typ depresji powoduje przewlekłe obniżenie nastroju trwające chociaż parę lat o przebiegu łagodniejszym od depresji endogennej. Takie osoby na ogół mają prawie non stop obniżony nastrój, są smutne, wielokrotnie mają poczucie beznadziejności. Też sama ich energia życiowa jest bardzo mała, tracą zamiłowania, specyficzny jest brak koncentracji, niemożliwość skupienia myśli.

złość
Posiada ona określone przyczyny. Do jednych jesteśmy w stanie zakwalifikować nieprzystosowanie społeczne, będące być może ciągiem intensywnych urazów z przeszłości. Mogło być one wywołane brakiem poczucia bezpieczeństwa w dzieciństwie, traumatycznych wydarzeń, jakie doprowadziły do utraty celów, niezdolności zaspokajania i wyrażania swoich pragnień. Poza tym na taką depresję wpływ mogą mieć elementy biologiczne i genetyczne. Nie ważne, czy to taki typ depresji, czy inny – z pewnością ważne jest to, żeby z nią walczyć.

nadciśnienie
Jest ona istotnym schorzeniem, dlatego powinnyśmy starać się z niej wyleczyć- korzystać z pomocy lekarzy, jak oraz słusznych, mało szkodliwych leków. Na pewno nie wszystko trwa wiecznie- też i nasze życie. Musimy być już do tego przyzwyczajeni. Podobnie dzieje się w wypadku depresji poporodowej- występuje ona u kobiet, które rodzą, najczęściej po porodzie i trwa jakiś określony okres.