24 Lip

odwyk dla alkoholików Kraków

Początki leczenia nałogu alkoholowego
Kiedy tak właściwie zmagasz się z zaburzeniami korzystania z alkoholu – innymi słowy alkoholizmem, możesz poczuć, jakby to nie miało kresu. Jednak nie musisz sam cierpieć. Istnieje wiele dostępnych procedur leczenia, które wspomogą Tobie w zwalczeniu alkoholizmu, by powrócić do zdrowego oraz pełnego życia.

leczenie alkoholika

Rozmaite elementy, takie jak:
•    historia medyczna,
•    system pomocy,
•    motywacja indywidualna

Mogą odegrać znaczącą rolę w sukcesie Twojego powrotu do witalności. Leczenie alkoholizmu winno być nadzorowane przez zespół profesjonalistów leczniczych w zakładzie rehabilitacyjnym. W całym kraju istnieją liczne środowiska leczenia alkoholizmu oraz są obsługiwane przez zawodowców, jacy pomogą Ci przejść przez każdy etap procesu powrotu do dobrego samopoczucia – od odtrucia po życie po odwyku. Pomyśl o nich jako systemie wsparcia przez 24 godziny w tygodniu, który będzie z tobą fetować Twoje sukcesy i współdziałać z Tobą, kiedy będziesz przechodził przez wszelkie wyzwania.

Pamiętaj, że pokonanie alkoholizmu jest długim procesem
Mniej niż połowa osób wraca do nałogu po osiągnięciu jednego roku wstrzemięźliwości. Liczba ta zmniejsza się do mniej niż 15 procent, do osób które wracają po pięciu latach wstrzemięźliwości. W dążeniu do najogromniejszej szansy na długotrwałą trzeźwość po zwieńczeniu leczenia szpitalnego bądź ambulatoryjnego, trzeba uczestniczyć w miejscowych grupach wsparcia oraz kontynuować doradztwo.

Kiedy tak właściwie jest najbardziej odpowiedni czas na terapię?
Przed zainicjowaniem leczenia osoba musi najpierw rozpoznać własny stan i mieć ochotę opuścić alkohol. Czasem jednostka ma prawo uznać, że poradzi sobie z problemem z alkoholem na własną rękę. Innym razem członkowie rodziny lub też przyjaciele mogą rozpocząć interwencję alkoholową. Kojarzy się to z tym, że bliskie osoby wyrażają obawy o przesadne picie alkoholu przez daną osobę. Interwencja wspomaga również nawiązać dyskusję na temat przystępnych opcji kuracji oraz wsparcia.

Nie ma właściwego bądź złego czasu na poszukiwanie leczenia. Jeżeli jednakże nie zostanie podjęte leczenie, alkoholizm może wywoływać wiele pobocznych problemów, takich jak zawiłości zdrowotne, tarapaty finansowe, problemy z relacjami oraz zakłócenia zawodowe.