21 Paź

Nowości w Krakowie są przydatne

Jednym z globalnych wyzwań w lwiej części miast w Polsce jest transport. Polskie gminy nie są dostosowane do tak dużego natężenia ruchu, jaki pojawił się poprzez wzrost ilości aut na polskich drogach. Z tego powodu jedną z najważniejszych kierunków rozwoju które musi podjąć prawie każde województwo jest inwestycja w rozwój dróg i infrastrukturę komunikacyjną. Jezdnie i transport miejski to priorytet, który da przestrzeń na to by polepszyć zadowolenie krakowian jak również usprawni całokształt infrastruktury Krakowa.

Wśród pozostałych miast, inwestycje drogowe w grodzie Kraka silnie się wyróżniają. Mieszkańcy w głosowaniu wypowiedzieli się za budową metra, ale przed tym jak ono zostanie zbudowane, w komunikację autobusową i tramwajową i drogi potrzeba zainwestować sporo środków . Z ważniejszych decyzji finansowych trzeba wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie nitkę autobusów – jedyną w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
w pełni rozwinięty dworzec PKP wraz z galerią handlową.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju Kraków ma inwestycje w przynajmniej kilka nowoczesnych połączeń między już wybudowanymi połączeniami i remonty istniejących połączeń autobusowych i połączeń podmiejskich.
Krakowianie napraw nie lubią – problemy w poruszaniu się i dotarciu do pracy przeszkadzają w codziennym życiu. Warto zaś pamiętać, że bez napraw infrastruktura nie może być lepsza i aby mieszkało się wygodniej, trzeba cierpliwości.wybory samorządowe 2014 Kraków
Przekazywanie środków w komunikacje to nie tylko kolejne linie komunikacji, jak również lepszej jakości nawierzchnia jezdni, która będzie mocniejsza i wytrzymała. (jednym z przykładów może być ścieralna nawierzchnia jezdni na przedłużeniu dróg Zakopiańska – Brożka i na zewnętrznej jezdni Wadowickiej). Jasnym jest to, że, miasto wymaga dodatkowo wielu remontów i nowych pomysłów, by jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko autem, ale również autobusami. Mimo to widać wyraźnie, że wszystko jest na prostej trasie do tego, by mieszkańcom mieszkało się tu zdecydowanie miło i z zadowoleniem.