10 Wrz

Najczęstsze problemy kobiet na emeryturze

Najczęstsze problemy pań na emeryturze
W przypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: zostają daleko w tyle za facetami, jeśli gra toczy się o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Damy w średnim wieku bezbłędnie zdają sobie kwestię z tego dylematu i tego, jak niezmiernie je to dotyka. Przeanalizujmy co poniektóre z przyczyn, dla których tak się stało, oraz sposoby, w jakie kobiety mogą zapobiegać problemom na emeryturze.

Kobieta na emeryturze a kłopoty pieniężne
W wielu branżach damy w tym samym wieku nie zarabiały tyle samo, co mężczyźni. Co więcej ich kariera pozostała przerwana w związku z posiadaniem potomstwa oraz przebywaniem w domu, co miało związek z tym, że musiały kształcić swoje dzieci. W co niektórych wypadkach porzucając prywatne aspiracje zawodowe, rozpoczęły jeździć z małżonkiem, gdy mógł rozwijać własną karierę. Gdy damy te były gotowe do ponownego wejścia na rynek pracy, strwoniły drogocenny czas i dochody, a też składki na zabezpieczenie społeczne.
Następnym elementem prowadzącym do braku gotowości pań jest to, iż kobiety są oczywistymi opiekunami własnej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w jakich panie musiały poprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w domu, gwarantujące niebezużyteczną opiekę dziecku szczególnej troski, starszym rodzicom czy też teściom i zapewne schorowanemu mężowi. Prócz tego wszystkiego, przyspieszenie wskaźnika rozwodów dla osób ponad 50-tego roku życia, przysporzyło się do niestabilności pieniężnej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, że kobiety z reguły żyją dłużej aniżeli mężczyźni oraz z reguły mają więcej kłopotów medycznych.