7 Paź

Kraków- inteligentne i nowoczesne miasto

Wśród licznych stolic województw w Polsce, Kraków wyróżnia się zarówno w temacie kultury i akademickim, ale też na wielu innych obszarach. Zaczyna być obszarem przyjaznym do życia. Zmiany, jakie dotknęły miasto w niedawnych okresach sprawiają, że Kraków naprawdę idzie do przodu.
Pomocne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały wypracowano w przeciągu ostatniego okresu? Wielość napraw i nowości inwestycyjnych jest spora. Mocno wsparły rząd w tej materii finane EU, z których miasto często czerpie. Dynamiczne działanie w temacie zdobywania dofinansowania spowodowały, że gmina uzupełniła się o następne węzły komunikacyjne, nowoczesne pojazdy w taborze trasportu miejskiego, i nowe obiekty konferencyjno – sportowe.
Niemałe inwestycje są niewidoczne dla standardowego obywatela. Nie oznacza to jednak, że nie funkcjonują. Zazwyczaj pomijamy nie związane z nami fakty. Statystycznemu mieszkańcowi Krakowa wydaje się, że w regionie zbyt mało się robi. Natomiast Kraków rozwija się w każdym kierunku. Innowacje w zakresie zarządzania odpadami, tworzeniu oraz unowocześnianiu sieci kanalizacyjnej, stawianie filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, które pomagają mieszkańcom lepiej oraz bardziej komfortowo żyć. Miasto rozwija się również pod kątem możliwości konferencyjnych. Potencjał miasta rośnie dzięki takim inwestycjom jak: centrum konferencyjne ICE lub rewitalizacja Huty. takie inwestycje przyciągają gości z innych miast do odwiedzin.
Rozpoczynane za pomocą zarządu miasta plany nie tyczą się tylko ścisłego środka miasta, ale również są połączone z pełnym regionem. Wobec tego lepiej nie użalać się tylko zauważyć zmiany w które obrósł Kraków.
Następne lata – o ile będzie możliwość utrzymania tempa zmian – pozwolą miastu stać się niezwykłą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski