7 maja

intensywny wysiłek fizyczny

Pomimo, iż coraz więcej pań i to w różnym wieku dba o to, aby jedzone posiłki były odżywcze, zdarza się, że nasz sposób odżywiania musi być uzupełniany. A o co? O dodatkowe preparaty. Ponieważ dziedzina preparatów ciągle jeszcze się rozwija, ilość możliwości wyboru może przyprawić o ból głowy.
Dobrze więc wiedzieć, czym sugerować się przy kupnie preparatu, tak, by odpowiadała on naszym potrzebom. Preparat suplementacyjny nie powinien być zamiennikiem zdrowej diety. Bywa jednak że niektórych minerałów czy związków witaminowych nie potrafimy przyjąć wraz z jedzeniem. Dobierając odżywkę można uciec się do konsultacji aptekarza lub innej kompetentnej osoby. Korzystnie mieć na uwadze swój wiek. Innych elementów potrzeba organizmowi nastoletniej dziewczyny, a kompletnie innych – potrzeba kobiecie dojrzałej.
Na naszej stronie znajdziesz ważne informacje o rodzajach suplementów sportowych
Przy pomocy odpowiedniego preparatu można na przykład zniwelowania różnorodnych niedoborów – między innymi niedoboru żelaza, charakterystycznego dla kobiet w ciąży czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeśli borykamy się z przewlekłym brakiem witalności lekarstwem może okazać się preparat mający w składzie ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki gatunek preparatu kupimy. Najistotniejsze jest jego właściwe dawkowanie – regularne, lecz nigdy nie nadmierne.